Scriitorul lunii, editia a VII-a. Invitat: Florin Lazarescu

Evenimentul „Scriitorul lunii”, organizat de Asociația Studenților Jurnaliști, a ajuns la cea de-a șaptea ediție  si îl va aduce în fața cititorilor pe scriitorul ieșean Florin Lăzărescu.

Acesta va discuta, alături de public, pe marginea cărții „Lampa cu căciulă”, apărută în anul 2009, la Editura Polirom.
Întâlnirea va fi găzduită de Biblioteca Centrală Universitară „Mihai Eminescu” din Iași, în sala „B. P. Hasdeu”, în ultima miercuri a lunii aprilie, 26 aprilie, începând cu ora 16.00.

Moderatorul întâlnirii va fi Ionuț Teoderașcu, președintele Asociației Studenților Jurnaliști din Iași.

În timpul întâlnirii, autorul Florin Lăzărescu va răspunde tuturor curiozităților publicului iubitor de lectură, iar la sfârșit acesta va da autografe și va face fotografii cu cei prezenți. Intrarea la eveniment este liberă, în limita locurilor disponibile în sală.

INFO

Asociația Studenților Jurnaliști

www.asjiasi.com

ULTIMELE ARTICOLE PUBLICATE:

DEGEȚICA | Teatrul Luceafarul Iasi

Mireasa mortului | Cinema Ateneu

Inimă de foc: Neînfricata | Cinema Ateneu

Downton Abbey: O nouă eră | Cinema Ateneu

Scrie un comentariu: