Rezultate excelente pentru Romania la German Open Championhips 2015

juv-1

Intre 11 si 15 august, s-a desfasurat la Stuttgart cea dea 29-a editie a German Open Championships (G.O.C.), una dintre cele mai prestigioase competitii de dans sportiv la nivel mondial, editie la care au participat sportivi de pe toate continentele.

La acest eveniment, Romania a fost prezenta cu 160 de sportivi (80 de perechi), care ne-au reprezentat in majoritatea competitiilor, dintre care, 18 perechi s-au calificat in finale.

In urma acestor prestatii, sportivii romani s-au intors acasa cu 32 de medalii, dintre care 6 de aur, 8 de argint si 4 de bronz. Romania a avut la acest concurs si patru reprezentanti in randul arbritrilor: Virgil Grigore, Mircea Gavrila, Valentin Illes si Mihai Petre. Evolutia dansatorilor sportivi romani a fost apreciata de majoritatea specialistilor prezenti la acest eveniment, ceea ce confirma inca odata ascensiunea dansului sportiv din Romania.

Daca pana la aceasta editie, Romania inregistra cele mai bune rezultate la juniori si tineret (lucru confirmat si in acest an), de aceasta data sunt de remarcat si clasarile perechilor participante la Grand Slam, acolo unde, din 300 de perechi, perechea formata din Paolo Campigotto si Alina Petre s-a clasat pe locul 16 la sectiunea Standard, iar perechile Paul Moldovan-Cristina Tatar si Mihai Paraschiv-Diandra Illes s-au clasat pe 17, respective 18 la sectiunea dansurilor Latino-americane.

Prezentam in continuare clasamentele finalistilor romani:

  • GOC Juveniles I Latin

1. Razvan Zaharia/Ana Maria Tarzianu, Romania
2. Gleb Antonov/Evangelina Linnik,  Ukraine
3. Arsenii Moroz/Sofiia Yaroslavska, Ukraine
4. Patrick Valentin Murarus/Florentina Tutuianu, Romania
5. Istvan Aramisz Toth/Luana Arnault, Romania
6. Bogdan Cazacu/Sabina Chirtoaca, Moldova

  • GOC Juveniles I 6-Dance

1. Razvan Zaharia/Ana Maria Tarzianu, Romania
2. Gleb Antonov/Evangelina Linnik, Ukraine
3. Arsenii Moroz/Sofiia Yaroslavska, Ukraine
4. Eduard Victor Pislaru/Maria Georgiana Mihalache, Romania
5. Timofey Kostenko/Alisa Babkova-Esterkina, Russia
6. Alex und Maya Rusu, Romania

  • GOC Juveniles II Standard

1. Nikita Nikitin/Natalia Moraru, Moldova
2. Mihnea Cristian Miu/Julia Denisa Bidica, Romania
3. Kirill Kurbatov Alexandra Revel-Muroz, Russia
4. Nikita Sychev/Alexandra Solomatova, Russia
5. Nikolay Puzyrev/Alexandra Solomatova, Russia
6. Marc Andrei Lorincz/Roxana Carina Luncan, Romania
7. Ron Dobrjanski-Piirsalu/Sofia Tshizhova, Estonia

  • GOC Juveniles 8 Dance

1. Nikita Sychev Alexandra Solomatova, Russia
2. Nikita Nikitin/Natalia Moraru, Moldova
3. Rares Vadana/Tea Neculae, Romania
4. Kirill Kurbatov Alexandra Revel-Muroz, Russia
5. Marc Andrei Lorincz/Roxana Carina Luncan, Romania
6. Nikita Pavlov/Taisia Malakhova, Russia

GOC Juveniles I Standard

1. PISLARU Eduard Victor / MIHALACHE Maria Georgiana//ROMANIA
2.ZAHARIA Razvan / TARZIANU Ana Maria //ROMANIA
3.Andrey STARIKOV / Arina GLADKIKH // RUSSIA
4. Arsenii MOROZ / Sofiia YAROSLAVSKA //UKRAINE
5. LEFTER ANGHELESCU Rares Andrei / HARTOPEANU Maria Izabela //ROMANIA
6.Emil KOROTIN / Evelina BONDARENKO //ESTONIA

  • GOC Junior II Standard

1. Dmitry Chelpanov/Ksenia Voronenkova, Russland
2. Glenn-Richard Boyce/Kayleigh Andrews, England
3. Vladislav Untu/Alexandrina Olteanu, Moldawien
4. Ricards Steinfelds/Laura Bernate, Lettland
5. Laviniu Ionut Gradea/Alexandra Cristina Bujor, Rumänien
6. Grigory Shvets/Diana Sattarova, Russland

  • WDSF Open Youth Standard

1. Mateusz Brzozowski/Justyna Mozdzonek, Poland
2. Raul Faliboga/Loredana Butea, Romania
3. Alexandr Ryabtsev/Maria Oblakova, Russia
4. Einoras Degutis/Areta Seskaite, Lithuania
5. Andrea Roccatti/Flaminia Iannone, Italy
6. Paul Ionut Rednic/Roxana Lucaciu, Romania

  • WDSF Open Youth Latin

1. Vladislav Kolesnikov/Anna Isakovich , Russland
2. Fabian Ardeiu/Andreea Maneea, Rumänien
3. Viacheslav Samokhin/Polina Teleshova, Russland
4. Dmitry Kulebakin/Maria Chernykh, Russland
5. Jan Janzen/Victoria Litvinova, Schwarz-Weiß-Club Pforzheim
6. Semen Khrzhanovskiy/Vitalina Bunina, Russland

  • GOC Adult A Latin

1. Ming Xuan Li / Wan Ting Zhou, P.R. China
2. Everts Gulbis / Elina Kalvane, Latvia
3. Vlad Constantin Donosa / Otilia Stefana Gologan, Romania
4. Ru Lin Man / Mei Yu Lu, P.R. China
5. Michael Angelo Maroquez / Stephanie Sabalo, Philippines
6. Dr. Edvinas Ringys / Aiste Survilaite, Lithuania
7. Mateusz Wieroch / Magdalena Bandelewicz, Poland

INFO

www.goc-stuttgart.de

PE ACEEASI TEMA:

Concursul international de dans sportiv ”Cupa Reflex” 2017

Campionatul National de Dans Sportiv 2017 la Iasi – “Carpathian”

ULTIMELE ARTICOLE PUBLICATE:

Apollo Spuma Party

Golan DJ Set @Skin Social Summer Edition

Cvartetul Ad Libitum la cea de-a IV-a ediție a Festivalului Internațional de Muzică Marvão

Manuel Riva la Tiki Village

Scrie un comentariu: