Festivalul studentesc de teatru ContemporanIS, editia a III-a

* 4-8 aprilie 2011

Organizatori: Departamentul Teatru, din cadrul Universitatii de Arte “G. Enescu” in colaborare cu Asociatia Artium.

Intrarea este libera.

Programul festivalului:

Luni, 4 aprilie
15.00:
Conferinta sustinuta de Alexandru Dabija – Universitatea de Arte “G. Enescu”
17.00: Foret de Larmes
, Compania La Licorne (Franta) – Casa de Cultura a Studentilor
19.00: SQUAT, dupa M. Gorki, anul III Regie UAGE Iasi – Baia Turceasca

Marti, 5 aprilie
15.00: Intalnire cu Voicu Radescu
– Universitatea de Arte “G. Enescu”
17.00: Jocuri in curtea din spate
, de Edna Mazya, UNATC Bucuresti – Sala Teatru la Cub a Teatrului National “Vasile Alecsandri”
19.00: OO! in regia lui Alexandru Dabija, Teatrul Tineretului Piatra-Neamt – Sala Teatru la Cub a Teatrului National “Vasile Alecsandri”
21.00: M-am intors de la supermarket si i-am tras o mama de bataie fiului meu dupa Rodrigo Garcia, un one woman show cu Adina Lazar – Dublin Pub

Miercuri, 6 aprilie
15.00: Conferinta “Teatrul ca diagnostic” sustinuta de Florin Zamfirescu
– Universitatea “Petre Andrei” din Iasi
17.00: Pranzul cel lung
de Thornton Wilder, Anul III Actorie, UNATC – sala Uzina cu Teatru a Teatrului National “Vasile Alecsandri”
19.00: La margine de Bucuresti, concert Mircea Tiberian si Nadia Trohin – Club Queens (Bd. Carol I nr. 36)
21.00: Metoda Pushkin de Mihai Gruia Dandu, one women show cu Ana Maria Balescu – Dublin Pub

Joi, 7 aprilie
17.00: The H(eden) Garden
de Alexandra Pazgu. Regia: Medeea Iancu – Casa de Cultura a Studentilor
19.00: Delir in doi
de Eugene Ionesco, Anul III Actorie, Universitatea de Arte Tg. Mures – Casa de Cultura a Studentilor

Vineri, 8 aprilie
18.00: Tandre Suie
– compania Toron Blues, Franta – Teatrul Luceafarul
20.00: More than ten metres of wire, concert Sorin Romanescu – Casa de Cultura a Studentilor, Sala Gaudeamus

ULTIMELE ARTICOLE PUBLICATE:

Discuţie despre lucrarea ”Banner” (de Dan Acostioaei) cu Dan Acostioaei şi Nebojša Milikić, moderată de către Vahida Ramujkić.

Russian Cossack State Dance Company, cea mai buna companie ruseasca din lume vine la Iasi

Seara de film german: Herta Müller – Alfabetul fricii(2015, 56 min)

Artisti romani participa la Designblok – Prague Design and Fashion Week 2017

Scrie un comentariu: