Concert extraordinar: ”Haide mama, haide tata!” @Ateneul din Iasi

Pe data de 9 octombrie 2017, ora 19:00, va avea loc la Ateneul din Iași, Sala Mare de Spectacole „Radu Beligan”, concertul „Haide mamă, haide tată!”. Evenimentul este organizat de Departamentul Pro Vita al Mitropoliei Moldovei și Bucovinei în parteneriat cu Asociația Familiilor Tinere.

Acest moment reprezintă o compilație de cântece și poeme vechi și celebre din marele tezaur al Cenaclului Flacăra și al marilor artiști precum Tudor Gheorghe sau Victor Socaciu.

Concertul este susținut de Corul de copii din Vorona Mare, Corul de copii din clasa a IV-a – Școala nr.7 Botoșani și Corul Seminarului Teologic „Sfântul Gheorghe” Botoșani.

Spectacolul „Haide mamă, haide tată!” este o poveste de iubire, un prinos de recunoștință și prețuire pentru cei care ne-au făcut, care au fost și care suntem „fii bătrâni cu părinții bătrâni”.

REZERVARE

Intrarea va fi liberă. Puteți face rezervări (până la data de 5 octombrie) sau solicita alte informații pe pagina de facebook Pro Vita Iași

INFO

Ateneul din Iași

Strada Ion Creangă nr.14, 700320, Iaşi

Telefon/ Fax: 0232 261 846,

E-mail: office@ateneuiasi.ro

Webwww.ateneuiasi.ro

FBwww.facebook.com/AteneulDinIasi

ULTIMELE ARTICOLE PUBLICATE:

DEGEȚICA | Teatrul Luceafarul Iasi

Mireasa mortului | Cinema Ateneu

Inimă de foc: Neînfricata | Cinema Ateneu

Downton Abbey: O nouă eră | Cinema Ateneu

Scrie un comentariu: